דבר מנהלת המרכז

שלחו לחבר

חברות וחברים יקרים,

המרכז למשפט מסחרי הפועל במסגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן גאה להציג תכנית עשירה של השתלמויות לשנה"ל תשע"ט. המרכז שואף ליצור זיקה בין האקדמיה לפרקטיקה ולספק השתלמויות עומק איכותיות לקהל עורכי הדין.  התוכנית כוללת מגוון השתלמויות ברמה גבוהה מאד הכוללת את מיטב המרצים מן האקדמיה ומן הפרקטיקה, לרבות שופטים מובילים מבית המשפט העליון ומיתר הערכאות.

ההשתלמויות הפנימיות שיתקיימו בשנה"ל תש"פ הם:

1. הכשרת בוררים  - הקורס נבנה במיוחד עבור המגזר העסקי בישראל, ונועד להעניק, גם למי שאינו בעל הכשרה משפטית, את הכלים והמידע המעודכן והמדויק, להבנת עולם הבוררות, מתוך תפיסה והבנה שהבוררות בישראל, כמו גם בעולם, הולכת וצוברת תאוצה, כאלטרנטיבה ראויה ליישוב סכסוכים מסחריים. מטרת הקורס נועד להעשיר את הידע המקצועי של המשתתפים ולהקנות בידיהם כלים פרקטיים, לשימוש ויישום בהליכי הבוררות.

ההשתלמות תתקיים בשני מחזורים:

מחזור ראשון: אוקטובר 2019 - ינואר 2020

מחזור שני: פברואר 2020 -  יוני 2020

3. חידושים במיסוי מקרקעין - בהרצאות יושם דגש על היבטים פרקטיים עדכניים. כידוע לאלו העוסקים במקרקעין, תחום זה מחייב התעדכנות מתמדת, וקורס-עומק זה מיועד גם לאלו שעברו בעבר השתלמויות במיסוי בכלל. (ההשתלמות מוכרת לגמול השתלמות לעומדים בקריטריונים)

4. יום עיון שותפים לעסקים - חברות, עסקים ובתי עסק רבים בארץ ובעולם, קטנים כגדולים, מבוססים על שותפויות עסקיות בין שותפים עסקיים שחוברים יחד למימוש חזון עסקי משותף.  בעת כינון השותפות, לא תמיד מודעים השותפים הפוטנציאליים לכל האספקטים הנובעים מכינון השותפות ביניהם.  סכסוכים בין שותפים הינם נפוצים מאד בישראל. מדובר בתופעה רחבת היקף אשר מקיפה את כל סוגי העסקים בארץ.  מטרת יום העיון  להעניק למשתתפים את הידע והכלים הבסיסיים, הדרושים לצורך הקמת וניהול עסק עם שותפ/ים, למניעת סכסוכים עם השותפ/ים  והתמודדות עם סכסוכים במידה ונוצרו.

כידוע, לצד השתלמויות אלו, יקיים המרכז גם השתלמויות סגורות לקהלים מיוחדים, בקהל רופאים, עובדי מגזר ציבורי, סוכני ביטוח, וקהלים נוספים.

כמו"כ, מידי שנה מתקיימות השתלמויות בשיתוף פעולה עם לשכת עורכי הדין ועד מחוז - ירושלים, השתלמויות אלו מוכרות לגמול השתלמות ומתקיימות בבית הפרקליט, רחוב שופן 1, ירושלים.

          כל השתלמויות  יפרסמו באתר וברשימת התפוצה של המרכז במהלך השנה.

          לנוחיותכם, ההרשמה להשתלמויות היא דרך הלינק הבא: https://hishtalmut-law.biu.ac.il/

          אני מעודדת אתכם להירשם לרשימת התפוצה של המרכז ולהתעדכן באתר המרכז ובאתר הפקולטה למשפטים גם באשר לימי עיון וכנסים הנערכים בפקולטה בכלל ובמרכז בפרט. רוב הפעילויות הללו הן ללא תשלום, אך עשויות לחייב   רישום מוקדם.

תודתי והערכתי לדיקן הפקולטה ולסגנו, לראש מינהל הפקולטה, וליו"ר המרכז - פרופ' קובי נויסים ולצוות המרכז 

תודה מיוחדת נתונה גם למרכזים האקדמיים הפועלים ללא לאות על ארגון השתלמויות איכותיות ומרתקות.

נשמח לראותכם בהשתלמויות המרכז למשפט מסחרי !

               

שלכם,

עו"ד הילה גבאי 

מנהלת המרכז