ד"ר רגב - מסלם שירי

ד"ר
ד"ר רגב - מסלם שירי
טלפון: 
פקס : 
משרד : 
שעות קבלה: 

תחומי מחקר

תחומי עניין במחקר: 

משפט ורווחה, משפט וחברה, משפט ושינוי חברתי, מחקר אמפירי של המשפט עם דגש על עוני, טיפול בזקנים, שוויון מגדרי, עבודות טיפול ותפקיד המשפחה במדינות רווחה.

פירסומים

Shiri Regev-Messalem (2014) “Trapped in Resistance: Collective Struggle Through Welfare Fraud in Israel” 48(4) Law and Society Review 741-772.

Leila J. Rupp, Verta Taylor, Shiri Regev-Messalem, Alison Fogarty, Paula England (2014) “Queer Women in the Hookup Scene: Beyond the Closet?" 28 Gender & Society 212-235. Shiri Regev-Messalem (2013) “Claiming Citizenship: The Political Dimension of Welfare Fraud” 38 Law & Social Inquiry 993-1018.

 

.שירי רגב-מסלם (עתיד להתפרסם 2018) ״הרגולציה של המשפחה בחוק הבטחת הכנסה״ מחקרי משפט

.שירי רגב-מסלם (עתיד להתפרסם 2018) ״בין מודל שלגיה למודל סינדרלה: טיפול, משפחה ומדינת הרווחה״ מחקרי משפט

שירי רגב-מסלם "שינויים במדינת הרווחה וגבולות האזרחות: נצחונו של שיח האזרחות הליברלי והדרתן של נשים עניות" עבודה חברה ומשפט, יד 7 (2014).

שירי רגב-מסלם "אזרחות אמהית: הונאות רווחה של נשים עניות בישראל כאקט פוליטי" אנתולוגיה על קפיטליזם ומגדר (עורכות: דנה אולמרט, רונה ברייר גארב, ארנה קזין ויופי תירוש, הוצאת מכון ון ליר, 2017).

שירי רגב-מסלם "בעקבות תיאורית האחריות הציבורית של פיינמן: ניתוח משטר הסיעוד הישראלי" מעשי משפט ה 27 (2013).

קורות חיים

ד״ר שירי רגב-מסלם חברה בפקולטה למשפטים החל משנת 2013. היא המנהלת האקדמית של המערך הקליני, והמנחה האקדמית של הקליניקה לזכויות כלכליות וחברתיות. היא קיבלה דוקטורט ותואר שני מאוניברסיטת סטנפורד ותואר ראשון במשפטים ומדע המדינה מאוניברסיטת תל אביב. רגב-מסלם מלמדת וחוקרת בתחומים של משפט ורווחה, משפט וחברה, משפט ושינוי חברתי, ומחקר אמפירי של המשפט עם דגש על עוני, טיפול בזקנים, שוויון מגדרי, עבודות טיפול ותפקיד המשפחה במדינות רווחה. היא קיבלה מילגת אלון לחברי סגל צעירים מצטיינים ומענק מחקר של הקרן הלאומית למדע. לפני לימודי התואר השני והשלישי רגב-מסלם הייתה עורכת דין חברתית בארגון איתך-מעכי: עורכות דין למען צדק חברתי, וייצגה בבית המשפט הגבוה לצדק במספר תיקים מרכזיים שעסקו בזכויות רווחה בישראל.

קורסים

משפט ורווחה, משפט ושינוי חברתי, קליניקה לזכויות כלכליות וחברתיות.