שלחו לחבר

דבר מנהלת המרכז

חברות וחברים יקרים,

המרכז למשפט מסחרי הפועל במסגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן גאה להציג תוכנית עשירה של השתלמויות לשנה"ל תשפ"א. המרכז שואף ליצור זיקה בין האקדמיה לפרקטיקה ולספק השתלמויות עומק איכותיות לקהל עורכי הדין.  התוכנית כוללת מגוון השתלמויות ברמה גבוהה מאד הכוללת את מיטב המרצים מן האקדמיה ומן הפרקטיקה, לרבות שופטים מובילים מבית המשפט העליון ומיתר הערכאות.

ההשתלמויות הפנימיות שיתקיימו בשנה"ל תשפ"א

הכשרת בוררים  - הקורס נבנה במיוחד עבור המגזר העסקי בישראל, ונועד להעניק, גם למי שאינו בעל הכשרה משפטית, את הכלים והמידע המעודכן והמדויק, להבנת עולם הבוררות, מתוך תפיסה והבנה שהבוררות בישראל, כמו גם בעולם, הולכת וצוברת תאוצה, כאלטרנטיבה ראויה ליישוב סכסוכים מסחריים. מטרת הקורס נועד להעשיר את הידע המקצועי של המשתתפים ולהקנות בידיהם כלים פרקטיים, לשימוש ויישום בהליכי הבוררות.

ההשתלמות תתקיים בשלושה מחזורים:

מחזור ראשון: אוקטובר 2020 - ינואר 2021 לתוכנית ההשתלמות לחץ כאן

מחזור שני: פברואר 2021 -  אפריל 2021 לתוכנית ההשתלמות לחץ כאן 

מחזור שלישי: מאי 2021 - יולי 2021 לתוכנית ההשתלמות לחץ כאן 

ההליך האזרחי בעידן התקנות החדשות - כניסתן לתוקף של תקנות סדר הדין האזרחי החדשות באה בתקופה של שינויים משפטיים, טכנולוגיים, מוסדיים ותרבותיים, המחייבים חשיבה מחודשת על עולם הליטיגציה האזרחית. ההשתלמות נועדה להקנות למשתתפים/ות היכרות מעמיקה עם החידושים המרכזיים בהליך האזרחי בפתח העשור השלישי למאה ה-21, לספק להם/ן כלים לניהול איכותי ומחושב של ההליך האזרחי החדש, ולפתח חשיבה ביקורתית ויצירתית על ההסדרים הקיימים ועל האפשרויות לבנות ולתכנן בצורה מיטבית את האסטרטגיה בניהול התיק לאורם. 

לתוכנית מלאה לחץ כאן

תומך/ת בקבלת החלטות מקצועי/ת בחסות משרד המשפטים, האפוטרופוס הכללי -  זכותו של אדם עם מוגבלות לקבל החלטות הנוגעות לחייו, עוגנה כעקרון יסוד בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח – 1998. בנוסף מכירה אמנת האו"ם בדבר זכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות אשר אושררה על ידי מדינת ישראל בשנת 2012, בכשרותם המשפטית של אנשים עם מוגבלויות ובזכותם לממשה. כחלק מיישום האמנה, ובהתאם לעקרונות אשר נקבעו בחוק השוויון, בשנת 2016 התקבל תיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשכ"ב – 1962. במסגרת התיקון הוכר מודל  של קבלת החלטות נתמכת. המדובר בתפקיד חדש של תומך בקבלת החלטות המתמנה על ידי בית המשפט, אשר תפקידו לספק תמיכה לאדם הזקוק לסיוע בקבלת החלטות בתחומי חיים שונים באופן שמקדם את זכותו של אותו אדם לקבל החלטות בעצמו. 

במסגרת הקורס יעברו המשתתפים/ות שיעורים עיוניים ומעשיים בהיקף של 48 שעות אקדמיות בנושאים הקשורים לתפקיד "תומך/ת בקבלת החלטות מקצועי/ת", ובסופו יערך מבחן עיוני ומעשי. המשתתפים/ות אשר יעמדו בהצלחה בדרישות הקורס יקבלו תעודת "תומך/ת בקבלת החלטות מקצועי/ת" המוכרת על ידי אוניברסיטת בר אילן ועל ידי משרד המשפטים, האפוטרופוס הכללי, ויכללו ברשימה מומלצת של תומכים בקבלת החלטות מקצועיים שתפורסם לציבור באתר האפוטרופוס הכללי, ותובא לידיעת עובדים סוציאליים לסדרי דין ושופטים בבתי משפט לענייני משפחה.

לתוכנית המלאה לחץ כאן לתנאי הקבלה ועלויות הקורס - ניתן למצוא באתר ההרשמה.

לפרויקט מה קרה בקמפוס לחץ כאן

לתוכנית הלימודים של סמסטר ב' (מחזור ב') לחץ כאן

כידוע, לצד השתלמויות אלו, יקיים המרכז גם השתלמויות סגורות לקהלים מיוחדים, בקהל רופאים, עובדי מגזר ציבורי, סוכני ביטוח, וקהלים נוספים.

כמו- כן, מידי שנה מתקיימות השתלמויות בשיתוף פעולה עם לשכת עורכי הדין ועד מחוז - ירושלים, השתלמויות אלו מוכרות לגמול השתלמות ומתקיימות בבית הפרקליט, רחוב שופן 1, ירושלים.

כל השתלמויות  יפרסמו באתר וברשימת התפוצה של המרכז במהלך השנה.

להרשמה לרשימת התפוצה של המרכז לחץ כאן

לנוחיותכם, ההרשמה להשתלמויות היא דרך הלינק הבא: https://hishtalmut-law.biu.ac.il/

אני מעודדת אתכם להירשם לרשימת התפוצה של המרכז ולהתעדכן באתר המרכז ובאתר הפקולטה למשפטים גם באשר לימי עיון וכנסים הנערכים בפקולטה בכלל ובמרכז בפרט. רוב הפעילויות הללו הן ללא תשלום, אך עשויות לחייב רישום מוקדם.

תודתי והערכתי לדיקן הפקולטה ולסגנו, לראש מינהל הפקולטה, וליו"ר המרכז - פרופ' קובי נוסים ולצוות המרכז 

תודה מיוחדת נתונה גם למרכזים האקדמיים הפועלים ללא לאות על ארגון השתלמויות איכותיות ומרתקות.

 

נשמח לראותכם בהשתלמויות המרכז למשפט מסחרי

 

                                                                                       שלכם,

עו"ד הילה גבאי 

מנהלת המרכז

 

 

 

תאריך עדכון אחרון : 28/04/2021