שלחו לחבר

דבר מנהלת המרכז

חברות וחברים יקרים,

המרכז למשפט מסחרי הפועל במסגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן גאה להציג תוכנית עשירה של השתלמויות לשנה"ל תשפ"ב. המרכז שואף ליצור זיקה בין האקדמיה לפרקטיקה ולספק השתלמויות עומק איכותיות לקהל עורכי הדין.  התוכנית כוללת מגוון השתלמויות ברמה גבוהה מאד הכוללת את מיטב המרצים מן האקדמיה ומן הפרקטיקה, לרבות שופטים מובילים מבית המשפט העליון ומיתר הערכאות.

השתלמויות לשנה"ל תשפ"ב

ניהול עסקים משפחתיים - לעסקים הנשלטים על-ידי בני משפחה מאפיינים מיוחדים השונים מעסקים רגילים. האתגר הגדול ביותר העומד בפני משפחה המנהלת עסק משפחתי, הינו להביא להצלחה ושגשוג של העסק, תוך שמירה על שלמות המשפחהלאור זאת, מטרת ההשתלמות הינה להעניק למשתתפים את הידע והכלים הבסיסיים, הן הניהוליים והן המשפטיים, הדרושים לצורך ניהול נכון של עסק משפחתי, תוך שמירה על המרקם המשפחתי צוות המרצים בהשתלמות מורכב מטובי המומחים בארץ בתחום העסקים המשפחתיים, יחד עם מומחי אקדמיה ויועצים בכירים בתחום. 

לתוכנית המלאה: לחץ כאן 

הכשרת בוררים  - הקורס נבנה במיוחד עבור המגזר העסקי בישראל, ונועד להעניק, גם למי שאינו בעל הכשרה משפטית, את הכלים והידע המעודכן והמדויק, להבנת עולם הבוררות, מתוך תפיסה והבנה שהבוררות בישראל, כמו גם בעולם, צוברת תאוצה, כאלטרנטיבה ראויה ליישוב סכסוכים מסחריים. הקורס נועד להעשיר את הידע המקצועי של המשתתפים ולהקנות להם כלים פרקטיים, לשימוש ויישום בהליכי הבוררות.

מחזור ראשון: אוקטובר 2021 - דצמבר 2021 לתוכנית מלאה לחץ כאן 

מחזור שני: מרץ 2022 -  יוני 2022 לתוכנית מלאה לחץ כאן

עסקים משפחתים - מרבית העסקים בישראל ובעולם מוגדרים כעסקים משפחתיים. לעסקים הנשלטים על-ידי בני משפחה מאפיינים ייחודיים השונים מעסקים רגילים. ניהול עסק משפחתי מהווה אתגר של ממש.  האתגר הגדול ביותר העומד בפני משפחה המנהלת עסק משפחתי הינו להביא להצלחתו ושגשוגו תוך שמירה על שלמות המשפחה. מטרת ההשתלמות היא להקנות  את הידע והכלים הניהוליים והמשפטיים הבסיסיים  הדרושים לצורך ניהול נכון של עסק משפחתי, תוך שמירה על המרקם המשפחתי. צוות המרצים בהשתלמות יורכב מטובי המומחים בארץ בתחום העסקים המשפחתיים, מומחי אקדמיה ויועצים בכירים בתחום.

תוכנית אקדמית תעלה בחודש אוקטובר 2021

* השתלמות זו תתקיים פרונטלית בלבד ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. 

ליטיגציה אזרחית ופלילית במשפט האזרחי - הקורס יחשוף את המשתלמים לדיונים ולשיח בסוגיות הליטיגציה הכלכלית, בהיבטים האזרחיים והפליליים. בקורס ישולב שיח על שאלות פרוצדורליות של סדרי הדין , לצד שאלות מהותיות הקשורות לפרשנות תוך הרחבת הצוהר לעולם המשפט הכלכלי. יינתן דגש על היבטי הליטיגציה התאגידית ומקומו של בית המשפט בהבנייתה. יוקנו כלים להגדרת והבנת עוולות ועבירות כלכליות, לניתוח סיטואציות יומיומיות ותרגומן לכדי ליטיגציה כלכלית, להבנת דרך חשיבה של המשפט הכלכלי הישראלי ושיקולי הפסיקה.

ליטיגציה פלילית בתיקי פשע חמור -   הקורס מפתח מיומנות הנדרשות לעורך דין המופיע בבתי משפט, בין אם הוא מראיין עדים, טוען במשפט, חוקר עדים, מציג מוצגים או מסכם את טיעוניו בע"פ ובכתב. בקורס נתייחס לצורך בהכרת המוגבלות של דרכי הטיעון המשפטי ואופן חקירת העדים בבית המשפט, ולהבנת הקשר הישיר ביניהם לבין ההליכים המתנהלים בבית המשפט. בנוסף לחלק העיוני, הקורס יכלול בחובו גם תרגול מעשי של טיעון משפטי, חקירה ראשית, חקירה נגדית וחקירה חוזרת של עד.

חברות בקשיים: חובות נושאי משרה וזכויות נושים - מטרת ההשתלמות היא לכסות את תחום חדלות הפירעון מכל היבטיו, משפטיים תאורטיים ומעשיים בדגש, על חובות נושאי המשרה וזכויות הנושים.

הסכמות והסכמים בתא המשפחתי - הסכמים משפחתיים מצויים בצומת שבין דיני החוזים לדיני המשפחה. הם עוסקים ביחסי הרכוש בין בני זוג, ביחסים הזוגיים באפן כללי ביחסים בין הורים ביצירת הורות ושלילת וביחסים בין חברי המשפחה המורחבת. יש להם ממשקים ייחודים עם דיני המס, עם דיני הירושה ועם דיני האגודות השיתופיות.

בהשתלמות המוצעת נבקש לבחון את ההסדרה המשפטית של החוזים המשפחתיים: באילו תחומים מכיר הדין בהסכמה משפחתית, האם פותחו כלים משפטיים ייחודיים להסדרתה, מה היחס בין דיני החוזים לדיני המשפחה ובין שניהם לתחומים רלוונטיים נוספים. מהי רמת הפיקוח הראויה על ההסכמים הללו הן בשלב כריתתם ואישורם והן בשלב מימושם. ההשתלמות תשלב נקודת מבט אקדמית עם נקודת מבט מעשית של שופטים דיינים עורכי דין ומומחים מקצועיים שונים.  

לצד השתלמויות אלו, יקיים המרכז גם השתלמויות סגורות לקהלים ייחודיים, כגון בקהל רופאים, עובדי מגזר ציבורי, סוכני ביטוח ועוד.

כמו- כן, מידי שנה מתקיימות השתלמויות בשיתוף פעולה עם לשכת עורכי הדין ועד מחוז - ירושלים, השתלמויות אלו מוכרות לגמול השתלמות ומתקיימות בבית הפרקליט, רחוב שופן 1, ירושלים.

כל ההשתלמויות יפורסמו באתר המשרכז למשפט מסחרי וישלחו לרשימת התפוצה של המרכז במהלך השנה.

להצטרפות לרשימת התפוצה של המרכז לחץ כאן

לנוחיותכם, ההרשמה להשתלמויות מתבצעת בקישור: https://hishtalmut-law.biu.ac.il/

אני מעודדת אתכם להירשם לרשימת התפוצה שלנו ולהתעדכן באתרנו המרכז ובאתר הפקולטה למשפטים גם באשר לימי עיון וכנסים הנערכים בפקולטה בכלל ובמרכז בפרט. רוב הפעילויות הללו אינן כרוכות בתשלום, אך עשויות לחייב רישום מוקדם.

תודתי והערכתי לדיקן הפקולטה ולסגנו, לראש מינהל הפקולטה, ליו"ר המרכז, פרופ' קובי נוסים ולצוות המרכז.

נשמח לראותכם בהשתלמויות המרכז למשפט מסחרי

 

                                                                                    

 

 

 

תאריך עדכון אחרון : 09/01/2022