דבר מנהלת המרכז

חברות וחברים יקרים,

 

5,000 סטודנטים וסטודנטיות שלנו מגויסים למלחמה. הם עזבו את בתיהם, את משפחותיהם, את חלומם לתואר אקדמי, ועכשיו נלחמים למען הקיום והביטחון של מדינת ישראל. הם צריכים את תמיכתנו כדי להתפנות פיזית ונפשית להילחם בחזית. השקט הנפשי שלהם יגיע מהידיעה שיש להם את הגב ואת התמיכה שלנו - לשכר לימוד, למחייה ולהוצאות הטיפול אחרי המלחמה.

האוניברסיטה הקימה למענם קרן לסיוע כלכלי וכעת אנחנו זקוקים לתרומות שלכם כדי שנוכל לתמוך בהם ולהבטיח את עתידם. הצטרפו אלינו, יחד ניתן להם גב!

https://www.jgive.com/new/he/ils/donation-targets/114245 

** התרומות מוכרות לצרכי מס

המרכז למשפט מסחרי הפועל במסגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן גאה להציג תוכנית עשירה של השתלמויות לשנה"ל תשפ"ד. המרכז שואף ליצור זיקה בין האקדמיה לפרקטיקה ולספק השתלמויות עומק איכותיות לקהל עורכי הדין.  התוכנית כוללת מגוון השתלמויות ברמה גבוהה הכוללת את מיטב המרצים מן האקדמיה ומן הפרקטיקה, לרבות שופטים מובילים מבית המשפט העליון ומיתר הערכאות.

השתלמויות לשנה"ל תשפ"ד

הכשרת בוררים בעת מלחמה - הקורס נבנה במיוחד עבור המגזר העסקי בישראל, ונועד להעניק, גם למי שאינו בעל הכשרה משפטית, את הכלים והידע המעודכן והמדויק, להבנת עולם הבוררות, מתוך תפיסה והבנה שהבוררות בישראל, כמו גם בעולם, צוברת תאוצה, כאלטרנטיבה ראויה ליישוב סכסוכים מסחריים. הקורס נועד להעשיר את הידע המקצועי של המשתתפים ולהקנות להם כלים פרקטיים, לשימוש ויישום בהליכי הבוררות.

מחזור ראשון: דצמבר עד פבואר לתוכנית מלאה לחץ כאן

מחזור שני: מאי עד יולי לחץ כאן 

סכסוכי היי טק - ישראל זכתה בכינוי "סטארט-אפ ניישן" בעקבות הצלחתן של חברות היי-טק ישראליות רבות אשר ביססו את מעמדן בזירה הבינלאומית כפורצות דרך במספר רב של תחומים.

במסגרת ההשתלמות נעמוד על הצמתים המרכזיים בחיי חברת סטארט אפ מסוגים שונים, החל משלב ההקמה ועד לשלב ה-EXIT; נכיר את השחקנים השונים הרלוונטיים בכל שלב וכן את הכלים המשפטיים האופייניים והנדרשים. כמו כן, נדון בסכסוכים הייחודיים לכל אחד משלבים אלה. בנוסף, נדון בסוגיות רוחב האופייניות לתחום ההיי-טק הישראלי, אשר משפעיות על הליך קבלת ההחלטות בחברה ובהן: קניין רוחני, דיני מיסים, דיני עבודה ודיני משפחה. ההרצאות יועברו על ידי שותפים בכירים במשרד FISCHER & Co, בעלי ניסיון של עשרות שנים בתחום. וכן על ידי משפטנים בכירים אנשי אקדמיה ושופטים המתמחים בנושא.

למידע נוסף לחץ כאן 

הדירקטוריון בעידן המודרני הכשרת דירקטורים - תפקיד הדירקטורים ונושאי משרה בחברה, הפך לעניין מרכזי בשיח העסקי בשנים האחרונות. מעולם לא היה תפקיד הדירקטור כה מאתגר. עבודת הדירקטוריון בתחומים השונים, כמו גם בעולם דיגיטלי משנה ומתפתח ובייחוד בתקופה של משבר כלכלי בינלאומי האתגר רחב ודורש למידה והבנה.  הפסיקה בשנים האחרונות קבעה סטנדרטים חדשים של נשיאת אחריות. בנוסף,  על רקע תופעת הגשת תביעות ייצוגיות ונגזרות נגד דירקטורים ונושאי משרה בחברות הציבוריות, גבר העיסוק בשאלת הדרישות מהדירקטוריון, מסגרת אחריותו, תפקידו וסמכויותיו. הקורס נכנס לעומק תפקידיו חובותיו ומעמדו של הדירקטור בעידן המודרני.

עוסק בשאלות אקטואליות לגבי אופן התנהלות הדירקטוריון במצבי משבר (בהתייחס גם למשבר הקורונה) ובניהול עסקי שוטף. הקורס מעניק ידע עיוני לצד ניתוח מעשי ופרקטי של עבודת הדירקטוריון בעידן סוער זה.

את הקורס יעבירו טובי המומחים בתחום מזוויות והיבטים שונים, כולל  לימוד וניתוח מקרים פרקטיים. 

למידע נוסף לחץ כאן 

ימי עיון "משפט ותיאטרון" לצפייה והורדת התוכנית לחץ כאן

גישור בסיסי - קורס הגישור מהווה את שער הכניסה לעולם הגישור ומיועד למי שרוצה להתחיל את דרכה/ו כמגשר/ת מקצועי/ת. הקורס מעניק כלים מעשיים להתמודדות טובה יותר עם קונפליקטים, לניהול יעיל של משא ומתן, לשיפור התקשורת הבינאישית ולשיפור ממשקי העבודה עם לקוחות, ספקים עובדים ומנהלים. בוגרות ובוגרי קורס זה יכולים לגשר באופן פרטי או בארגונים שלהם, אולם אם הם רוצים גם לקבל תיקים מבתי המשפט, הקורס מהווה רק חלק מהדרישות של הנהלת בתי המשפט. הקורס בנוי בהתאם למתכונת המומלצת ע"י ועדת גדות במשרד המשפטים.קורס הגישור מהווה את שער הכניסה לעולם הגישור ומיועד למי שרוצה להתחיל את דרכה/ו כמגשר/ת מקצועי/ת. הקורס מעניק כלים מעשיים להתמודדות טובה יותר עם קונפליקטים, לניהול יעיל של משא ומתן, לשיפור התקשורת הבינאישית ולשיפור ממשקי העבודה עם לקוחות, ספקים עובדים ומנהלים. בוגרות ובוגרי קורס זה יכולים לגשר באופן פרטי או בארגונים שלהם, אולם אם הם רוצים גם לקבל תיקים מבתי המשפט, הקורס מהווה רק חלק מהדרישות של הנהלת בתי המשפט. הקורס בנוי בהתאם למתכונת המומלצת ע"י ועדת גדות במשרד המשפטים.

מידע נוסף לחץ כאן  

לתוכנית מלאה סמסטר א לחץ כאן  

לתוכנית מלאה סמסטר ב לחץ כאן 

קציני ציות תוכנית הציות מהווה אחד הכלים המשמעותיים ביותר לניהול סביבה משפטית הולמת בתאגיד. מתחילת המאה ה-21, חלה התפתחות ניכרת הן בשימוש בתוכנית הציות כחלק מהסדרים משפטיים והליכי אכיפה מול תאגידים, בהנחיות גופי האכיפה ותקינה בינלאומית והן בשדה המחקרי. מטרות הקורס הינן הבנת מונחים והגדרות בסיסיים בתחום תוכנית ציות בתאגיד (חשיבותה, מטרותיה ורכיביה), תוך שימוש בהיבטים תיאורטיים, פרקטים ומחקריים. לצורך כך (1) הקורס יבחן את הסביבה המשפטית של תאגיד, בעלי העניין וחובות רגולטוריות להגנה עליהם; (2) הקורס יתמקד בצפיות הרגולטור לקביעת תוכנית ציות אפקטיבית, סטנדרטים, ושיקולי העמדה לדיון פלילי של תאגיד, בכל הנוגע לתוכנית הציות; (3) הקורס ינתח את סוגי תוכניות אכיפה המופעלות על תאגידים, תוך ניתוחי אירוע במגוון תחומים; (4) הקורס יקנה ידע בסיסי פרקטי על ניהול תוכנית ציות בתאגיד, כחלק מפאנל מומחים שישתפו מניסיונם בפרקטיקה; בנוסף (5) הסטודנטים יתנסו בניתוח אירוע כחלק מעבודה אקדמית.

למידע נוסף לחץ כאן 

קורס להכשרת תומכים מקצועיים בקבלת החלטות זכותו של אדם עם מוגבלות לקבל החלטות הנוגעות לחייו, על פי רצונו והעדפותיו עוגנה כעקרון יסוד בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח – 1998. בנוסף מכיר סעיף 12 באמנה הבינלאומית בדבר זכויות אנשים עם מוגבלויות אותה אישררה מדינת ישראל, בכשרותם המשפטית של אנשים עם מוגבלויות ובזכותם לממש את כשרותם. כחלק מיישום האמנה, ובהתאם לעקרונות חוק השוויון בשנת 2016 נחקק תיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשכ"ב – 1962. במסגרת התיקון הוכר מודל חדש של קבלת החלטות נתמכת, המדובר במתן תמיכה לאדם הזקוק לסיוע בקבלת החלטות באופן שלא יפגע בזכותו לקבל החלטות בעצמו ובכשרותו המשפטית. 

במסגרת הקורס יועברו שיעורים עיוניים ומעשיים בנושאים הקשורים לתפקיד "תומך בקבלת החלטות", ובסופו יערך מבחן עיוני ומעשי. משתתפים.ות אשר יעמדו בהצלחה בדרישות הקורס יקבלו תעודת תומך מקצועי בקבלת החלטות המוכרת על ידי אוניברסיטת בר אילן ועל ידי משרד המשפטים, האפוטרופוס הכללי ויכללו ברשימה מומלצת של תומכים מקצועיים בקבלת החלטות שתפורסם לציבור באתר האפוטרופוס הכללי, ותובא לידיעת עובדים סוציאליים לסדרי דין ושופטים בבתי משפט לענייני משפחה.

לתוכנית מלאה: לחץ כאן 

קורסים מעשיים, הפקולטה מציעה, לזכאים בלבד, להירשם בהנחה משמעותית לקורס מעשי בסמסטר ב' על אף שסיימתם את הלימודים לתואר. ברשותכם לבחור קורס אחד מתוך השלושה:

  • הכשרת מגשרים מספר המקומות מוגבל לסילבוס הקורס לחץ כאן 
  • הכשרה לדירקטורים לסילבוס הקורס  לחץ כאן 
  • הכשרה לקציני ציות לסילבוס הקורס לחץ כאן 

צוואות וירושות בשיתוף לשכת עורכי הדין ועד מחזור ירושלים, ההשתלמות מוכרת לגמול השתלמות. להרשמה לחץ כאן      

לצד השתלמויות אלו, יקיים המרכז גם השתלמויות סגורות לקהלים ייחודיים, כגון קהל רופאים, עובדי מגזר ציבורי, סוכני ביטוח ועוד.

כמו- כן, מידי שנה מתקיימות השתלמויות בשיתוף פעולה עם לשכת עורכי הדין ועד מחוז - ירושלים, השתלמויות אלו מוכרות לגמול השתלמות ומתקיימות בבית הפרקליט, רחוב שופן 1, ירושלים.

כל ההשתלמויות יפורסמו באתר המרכז למשפט מסחרי וישלחו לרשימת התפוצה של המרכז במהלך השנה.

להצטרפות לרשימת התפוצה של המרכז לחץ כאן

לנוחיותכם, ההרשמה להשתלמויות מתבצעת בקישור: https://hishtalmut-law.biu.ac.il/

אני מעודדת אתכם להירשם לרשימת התפוצה שלנו ולהתעדכן באתרנו המרכז ובאתר הפקולטה למשפטים גם באשר לימי עיון וכנסים הנערכים בפקולטה בכלל ובמרכז בפרט. רוב הפעילויות הללו אינן כרוכות בתשלום, אך עשויות לחייב רישום מוקדם.

תודתי והערכתי לדיקן הפקולטה ולסגנו, לראש מינהל הפקולטה, ליו"ר המרכז, פרופ' קובי נוסים ולצוות המרכז.

נשמח לראותכם בהשתלמויות המרכז למשפט מסחרי