שלחו לחבר

דבר מנהלת המרכז

חברות וחברים יקרים,

המרכז למשפט מסחרי הפועל במסגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן גאה להציג תוכנית עשירה של השתלמויות לשנה"ל תשפ"א. המרכז שואף ליצור זיקה בין האקדמיה לפרקטיקה ולספק השתלמויות עומק איכותיות לקהל עורכי הדין.  התוכנית כוללת מגוון השתלמויות ברמה גבוהה מאד הכוללת את מיטב המרצים מן האקדמיה ומן הפרקטיקה, לרבות שופטים מובילים מבית המשפט העליון ומיתר הערכאות.

השתלמויות לשנה"ל תשפ"ב

הכשרת בוררים  - הקורס נבנה במיוחד עבור המגזר העסקי בישראל, ונועד להעניק, גם למי שאינו בעל הכשרה משפטית, את הכלים והמידע המעודכן והמדויק, להבנת עולם הבוררות, מתוך תפיסה והבנה שהבוררות בישראל, כמו גם בעולם, הולכת וצוברת תאוצה, כאלטרנטיבה ראויה ליישוב סכסוכים מסחריים. מטרת הקורס נועד להעשיר את הידע המקצועי של המשתתפים ולהקנות בידיהם כלים פרקטיים, לשימוש ויישום בהליכי הבוררות.

מחזור ראשון: אוקטובר 2021 - דצמבר 2021 לתוכנית מלאה לחץ כאן 

מחזור שני: מרץ 2022 -  יוני 2022

ליטיגציה אזרחית ופלילית במשפט האזרחי - חשיפת המשתלים לדיונים ולשיח בסוגיות הליטיגציה הכלכלית, בהיבטים האזרחיים והפליליים. שילוב של שיח על שאלות פרוצדורליות של סדרי הדין, לצד שאלות מהותיות הקשורות לפרשנות. הרחבת צוהר לעולם המשפט הכלכלי, תוך מתן דגש על היבטים הליטיגציה התאגידית ומקומו שלבית המשפט בהבנייתה. הקניית כלים בהגדרת והבנת עוולות ועבירות כלכליות, ניתוח סיטואציות יומיומיות ותרגומן לכדי ליטיגציה כלכלית והקניית כלים להבנת דרך חשיבה של המשפט הכלכלי הישראלי ושיקולי הפסיקה.

ליטיגציה פלילית בתיקי פשע חמור -   פיתוח מיומנות כעורך דין המופיע בבתי משפט, בין בשעה שמראיין עדים, טוען במשפט, חוקר עדים, מציג מוצגים ומסכם את טיעוניו בע"פ ובכתב. מעבר לאחריות המקצועית תופה תשומת הלב גם לצורך בהכרת המוגבלות של דרכי הטיעון המשפטי ואופן חקירת העדים בבית המשפט, ולהבנת הקשר הישיר ביניהם לבין ההליכים המתנהלים בבית המשפט. לאחר הבנת החלק העיוני הרלוונטי, הקורס יכלול בחובו גם תרגול מעשי של טיעון משפטי, חקירה ראשית, נגדית וחוזרת של עד.

חברות בקשיים: חובות נושאי משרה וזכויות נושים - מטרת ההשתלמות היא לכסות את תחום חדלות הפירעון מכל היבטיו, הן היבטים משפטיים תאורטיים והן מעשיים בדגש על חובות נושאי המשרה וזכויות הנושים.

הסכמות והסכמים בתא המשפחתי - הסכמים משפחתיים מצויים בצומת שבין דיני החוזים לדיני המשפחה. הם עוסקים ביחסי הרכוש בין בני זוג, ביחסים הזוגיים באפן כללי ביחסים בין הורים ביצירת הורות ושלילת וביחסים בין חברי המשפחה המורחבת. יש להם ממשקים ייחודים עם דיני המס, עם דיני הירושה ועם דיני האגודות השיתופיות.

בהשתלמות המוצעת נבקש לבחון את ההסדרה המשפטית של החוזים המשפחתיים: באילו תחומים מכיר הדין בהסכמה משפחתית, האם פותחו כלים משפטיים ייחודיים להסדרתה, מה היחס בין דיני החוזים לדיני המשפחה ובין שניהם לתחומים רלוונטיים נוספים. מהי רמת הפיקוח הראויה על ההסכמים הללו הן בשלב כריתתם ואישורם והן בשלב מימושם. ההשתלמות תשלב נקודת מבט אקדמית עם נקודת מבט של שופטים דיינים עורכי דין ומומחים מקצועיים שונים.  

כידוע, לצד השתלמויות אלו, יקיים המרכז גם השתלמויות סגורות לקהלים מיוחדים, בקהל רופאים, עובדי מגזר ציבורי, סוכני ביטוח, וקהלים נוספים.

כמו- כן, מידי שנה מתקיימות השתלמויות בשיתוף פעולה עם לשכת עורכי הדין ועד מחוז - ירושלים, השתלמויות אלו מוכרות לגמול השתלמות ומתקיימות בבית הפרקליט, רחוב שופן 1, ירושלים.

כל השתלמויות  יפרסמו באתר וברשימת התפוצה של המרכז במהלך השנה.

להרשמה לרשימת התפוצה של המרכז לחץ כאן

לנוחיותכם, ההרשמה להשתלמויות היא דרך הלינק הבא: https://hishtalmut-law.biu.ac.il/

אני מעודדת אתכם להירשם לרשימת התפוצה של המרכז ולהתעדכן באתר המרכז ובאתר הפקולטה למשפטים גם באשר לימי עיון וכנסים הנערכים בפקולטה בכלל ובמרכז בפרט. רוב הפעילויות הללו הן ללא תשלום, אך עשויות לחייב רישום מוקדם.

תודתי והערכתי לדיקן הפקולטה ולסגנו, לראש מינהל הפקולטה, וליו"ר המרכז - פרופ' קובי נוסים ולצוות המרכז 

תודה מיוחדת נתונה גם למרכזים האקדמיים הפועלים ללא לאות על ארגון השתלמויות איכותיות ומרתקות.

 

נשמח לראותכם בהשתלמויות המרכז למשפט מסחרי

 

                                                                                       שלכם,

עו"ד הילה גבאי 

מנהלת המרכז

 

 

 

תאריך עדכון אחרון : 13/07/2021