תואר ראשון חד חוגי במשפטים ותואר שני ברגולציה ומדיניות סביבתית

להרשמה

אוניברסיטת בר אילן גאה להציג את התכנית לרגולציה ומדיניות סביבתית, היחידה בתחומה בישראל- תכנית ייחודית וחדשנית שנועדה לחשוף את הסטודנטים לתיאוריות שונות בתחום הרגולציה הסביבתית תוך הענקת כלים לביצוע מחקר בתחום. חקר הרגולציה מחייב גישה בינתחומית המאפשרת שימוש בכלים תיאורטיים ומתודולוגיים שונים.

התכנית לתואר שני חד חוגי ברגולציה ומדיניות סביבתית מאפשרת לסטודנט ללמוד באופן שיטתי את נושא הרגולציה, תוך דיון בתאוריות כלליות של רגולציה וביישומן הספציפי לתחום הסביבתי. בשנים האחרונות, התחום הסביבתי הוא אחד התחומים שבו השימוש בכלים רגולטורים חדשניים רווח במיוחד. התכנית מכשירה את הסטודנטים לעבודה מעשית בתחום הרגולציה הסביבתית במגזר הציבורי והפרטי וכן בתחומים המשיקים לו כגון אכיפה, בריאות הציבור, תכנון ושלטון מקומי ואחריות תאגידית.

התואר פותח אפיקים תעסוקתיים רבים, החל ממשרות ברשויות כגון רשות המים, רשויות מקומיות או משרדי ממשלה וכלה בתעשייה בתחומים כגון אחריות תאגידית או ייעוץ רגולטורי.

 

ניתן ללמוד לתואר זה במשולב עם תואר ראשון חד חוגי במשפטים – שילוב שקיים רק באוניברסיטת בר-אילן. בפקולטה למשפטים פועלת גם הקליניקה לרגולציה סביבתית שמשתפת פעולה באופן הדוק עם התכנית.

 

בראש התכנית עומדים פרופ' אורן פרז, מהפקולטה למשפטים וד"ר אורית רותם מהמחלקה לגיאוגרפיה וסביבה.

לפרטים מלאים לחץ כאן /sites/law/files/shared/BIULawRegulation2024.pdf

להשארת פרטים לחץ כאן