אודות הפקולטה

הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן חרטה על דגלה שלושה עקרונות: (1) מצוינות במחקר ובהוראה; (2) מחויבות עמוקה לחברה ולמשפט הישראלי; ו-(3) פלורליזם.

חברי הסגל של הפקולטה הם מהחוקרים הבולטים בארץ ואף בעולם בתחומי עיסוקם. הפקולטה מתייחדת בסגל צעיר ודינאמי. חברי הסגל הצעירים מופיעים בעקביות ברשימת החוקרים המבטיחים בישראל בתחום המשפט. חתך הקבלה של הסטודנטים לתואר הראשון בפקולטה הוא מהגבוהים בישראל. במבחני ההסמכה של לשכת עורכי הדין הסטודנטים שלנו מדורגים בקביעות במקומות הראשונים. החינוך המשפטי שמקבלים הסטודנטים הוא ברמה הגבוהה יותר והסטודנטים והבוגרים שלנו מגיעים להישגים מרשימים. תוכניות התואר השני של הפקולטה למשפטנים הן ייחודיות בארץ ושמן יצא לתהילה. כמה מבוגרי התוכנית לתואר השלישי של הפקולטה הם מבכירי חוקרי המשפט בישראל, המשולבים במוסדות אקדמיים שונים בארץ ובעולם. מקום מיוחד בפעילות האקדמית בפקולטה שמור למשפט העברי, תחום שבו היא מובילה בעולם.

הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן אינה מסתגרת במגדל השן האקדמי והיא מאופיינת במחויבות עמוקה לחברה ולמשפט של מדינת ישראל. בפקולטה הוקם מערך קליני מפואר שכל תלמידי הפקולטה נוטלים בו חלק. חברי הפקולטה נוטלים חלק פעיל בעיצוב פני המשפט הישראלי ובהתמודדות עם עיצוב דמותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. במסגרת הפקולטה פועלים מרכז רקמן לזכויות נשים, פורום למשפט חוקתי, פורום לשיתוף פעולה בין האקדמיה לבין בית המשפט העליון, מרכז לתקשורת ומשפט (בשיתוף בית-הספר לתקשורת), תוכנית עמיתים המיועדת למשרדי עורכי דין מובילים ותוכניות לשיתופי פעולה עם רשויות שונות בנושא רגולציה וחקיקה.

הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר-אילן נושאת את דגל הפלורליזם כמציאות של קהילת חוקרים וסטודנטים המכילה ריבוי דעות, השקפות עולם ודיסציפלינות וכערך נורמטיבי מכונן של פעילותה. הפקולטה מתגאה בכך שהיא מזמינה חוקרים וסטודנטים לפגוש אנשים שאינם כמוהם, לדיון נוקב מעמיק ומכבד על אודות הדרכים שבה ניתן לעצב באופן פלורליסטי את קהילת הפקולטה למשפטים, כמו גם את החברה הישראלית בכללותה, חרף השוני ואי ההסכמות.