פרסומי מרכז רקמן

English שלחו לחבר
 • פרויקט פא"י

  פרויקט פא"י: פיקוח, אכיפה ויישום הינו פרויקט ראשון מסוגו אשר שם לו למטרה לבחון יישום ואכיפה של חוקים בעלי השפעה על נשים, ובמיוחד בתחום דיני משפחה אשר מטרתם להיטיב, לסייע ולקדם נשים בישראל.

  דוח פרויקט פא"י
 • הדין והדיין

  יו"ר מערכת: פרופ' רות הלפרין-קדרי, עו"ד סוזן וייס עורך ראשי: פרופ' עמיחי רדזינר עורכת: עו"ד בת-שבע שרמן-שני

  הדין והדיין הינו פרסום חדשני וייחודי אשר נועד לפרסם באופן קבוע פסקי דין רבניים בנושאי משפחה.

  פסקי הדין מובאים במלואם או בתקציר, והם מתמקדים בתחום הגירושין ובנושאים הנלווים לו. במקרים יוצאי דופן מובאים גם פסקי דין של בתי משפט אזרחיים, הנוגעים באופן ישיר לנושא הגט.

  פעילותם השיפוטית של בתי הדין הרבניים נוגעת באחד מתחומי החיים המשמעותיים ביותר לפרט: יחסי הזוגיות והמשפחה. היכולת להכיר וללמוד את החלטות בתי הדין הרבניים בנושאים אלו מאפשרת לציבור המתדיינים/ות, ולכל העוסקים/ות בתחום, ללמוד לעומק את המצבים המשפטיים ולנתחם, ואף להבין את זכויותיהם המשפטיות ולהגן עליהן.

  פרסום זה הינו יוזמה משולבת של המרכז לקידום מעמד האשה ע"ש רות ועמנואל רקמן ושל "יד לאישה" ע"ש מקס מוריסון, ממוסדות אור תורה סטון.

  פרסום זה התאפשר הודות לתרומתם הנדיבה של עו"ד רומי תייגר (Q.C) ורעייתו אסתר מלונדון, אנגליה.

   

  הפרסום יוצא לאור אחת לארבעה חודשים, החל מאדר תשס"ג - מפברואר 2003, ומופץ ללא תשלום.

   

  יו"ר מערכת: פרופ' רות הלפרין-קדרי, עו"ד סוזן וייס

  עורך ראשי: ד"ר עמיחי רדזינר

  עורכת: עו"ד בת-שבע שרמן-שני

   

  לצפייה בגיליונות לחצו כאן

 • נשים בחוק - קובץ חקיקה

  עורכות: פרופ' רות הלפרין-קדרי ועו"ד עטרה קניגסברג

   
  קובץ החקיקה "נשים בחוק" הוא קובץ החקיקה הראשון בישראל המכנס בכפיפה אחת את כל דברי החקיקה הנוגעים ישירות לנשים ולמעמדן המשפטי בישראל. מטרת הקובץ היא לאפשר גישה קלה ומהירה לרובד החקיקתי עבור העוסקות והעוסקים בתחום זה, ועבור הציבור הרחב המתעניין במעמד האשה.

  קובץ החקיקה כולל את כל החקיקה העוסקת באופן ישיר בנשים בישראל נכון לשנת פרסומו. החוקים המובאים מסודרים לפי ששה פרקים נושאיים: תעסוקה, חיים ציבוריים, משפחה-נישואין והולדה, חברה ורווחה, עבירות מין ואלימות נגד נשים וכללי.

  הקובץ כולל גם את רשימת החוקים המופיעים בו לפי שמותיהם בסדר אנאלפביתי ורשימה של חוקים ותקנות נוספים שאינם מופיעים בקובץ, כשהם מחולקים לפי נושאים.
   
  עורכות: פרופ' רות הלפרין-קדרי ועו"ד עטרה קניגסברג