פרסומי מרכז רקמן

 • דו שנתון חדש

  דו שנתון סטטיסטי

  דו שנתון סטטיסטי בנושא נשים ומשפחה בישראל, בהוצאת המרכז לקידום מעמד האשה ע"ש רות ועמנואל רקמן בפקולטה למשפטים שבאוניברסיטת בר אילן.

  מטרת הדו-שנתון היא לקבץ בכפיפה אחת את כל הנתונים הקיימים בהיבטים שונים של נשים ומשפחה, בכדי לאפשר פרישה רחבה ככל שאפשר ולהאיר בכך את אחד התחומים המשמעותיים ביותר לנשים בישראל.

  פרסום זה מוקדש לנשים במשפחה, ולקשר שבין נשים ומשפחה. המסגרת המשפחתית הייתה ועודנה גורם מרכזי, אם לא הגורם המרכזי ביותר, בעיצוב מעמדה של האשה. מוסד המשפחה על היבטיו השונים משפיע על מציאות חייהן של נשים יותר מאשר כל מוסד חברתי אחר. לפיכך, יש חשיבות רבה בהבאת כל הנתונים הבסיסיים בתחום זה באופן מקיף, מעמיק, ויחד עם זאת נגיש לכל.

  לצפייה בדו שנתון סטטיסטי לחצו כאן

 • הדין והדיין

  הדין והדיין

   

  הדין והדיין הינו פרסום בלעדי וייחודי אשר נועד לפרסם באופן קבוע פסקי דין רבניים בנושאי משפחה.

  פסקי הדין מובאים במלואם או בתקציר, והם מתמקדים בתחום הגירושין ובנושאים הנלווים לו. במקרים יוצאי דופן מובאים גם פסקי דין של בתי משפט אזרחיים, הנוגעים באופן ישיר לנושא הגט.

  פעילותם השיפוטית של בתי הדין הרבניים נוגעת באחד מתחומי החיים המשמעותיים ביותר לפרט- "יחסי הזוגיות והמשפחה". היכולת להכיר וללמוד את החלטות בתי הדין הרבניים בנושאים אלו מאפשרת לציבור המתדיינים/ות, ולכל העוסקים/ות בתחום, ללמוד לעומק את המצבים המשפטיים ולנתחם, ואף להבין את זכויותיהם המשפטיות ולהגן עליהן.

  הפרסום יוצא לאור אחת לארבעה חודשים, החל מאדר תשס"ג – מפברואר 2003, ומופץ ללא תשלום.

  פרסום זה הינו יוזמה של המרכז לקידום מעמד האשה ע"ש רות ועמנואל רקמן.

  פרסום זה מתאפשר הודות לתרומתם הנדיבה של עו"ד רומי תיגר (Q.C.) ורעייתו אסתר מלונדון, אנגליה.

   

  יו"ר מערכת: פרופ' רות הלפרין-קדרי.

  עורך ראשי: פרופ' עמיחי רדזינר.

   

  לצפייה בגיליונות לחצו כאן