טיפים לכתיבת קורות חיים

קורות החיים הם כרטיס הביקור שלכם מול המעסיקים. הם מהווים את הסנן הראשוני והחשוב ביותר בתהליך מציאת ההתמחות. לכן, חשוב מאד לשווק את עצמכם נכון, על מנת שהדלתות יפתחו בפניכם.

הקפידו על קו"ח של עמוד אחד בלבד. כאן נבחנת יכולת ההבחנה שלכם בין עיקר לטפל

הקפידו על פונט אחיד, עימוד ועל צורה מסודרת - DAVID 12 בלבד.

שמרו על פסקאות קצרות, ברורות ופשוטות, אין צורך 'להתאמץ' ולהשתמש במילים גבוהות. זכרו שאתם לא רוצים 'לעייף' את מי שקורא את קורות החיים שלכם, ולכן כתבו מסמך נוח לקריאה.

הגהה. הגהה. הגהה. בדקו בשבע עיניים שאין לכם שגיאות כתיב. שימו לב שסימני הפיסוק במקום הנכון, שאין רווחים מיותרים, בדקו את העימוד ושהכל מופיע בצורה אחידה ומסודרת. הבחירה האם להשתמש בכתיב חסר או מלא - היא שלכם, אך הקפידו להיות אחידים בבחירתכם.

יש לציין את התחומים הבאים בקו"ח לפי הסדר הבא: תמצית; פרטים אישיים; השכלה; השתתפות בקליניקה/פרויקטים אקדמאיים; ניסיון תעסוקתי; שרות צבאי / שרות לאומי; התנדבות / שונות; שפות.

  • מומלץ להוסיף כישורי מחשב, בעיקר אם יש לכם ניסיון בתכנות חיפוש משפטיות.
  • ב'תמצית' יש לציין תכונות אופי. בחרו בתכונות הרלוונטיות לתפקיד המתמחה: חרוצ/ה, יעיל/ה, בעל/ת יכולת ביטוי גבוהה, בעל/ת יכולת ניהול זמן, בעל/ת יכולת עבודה בצוות, בעל/ת יכולת עבודה עצמאית, בעל/ת אוריינטציה עסקית/כלכלית/יזמית, יצירתיות משפטית, קליטה מהירה וכיוצ"ב.

בכל נושא, הן בהשכלה והן בתעסוקה, יש להתחיל מנקודת הזמן הנוכחית וללכת אחורה בציר הזמן. לדוג':

השכלה

2012-היום: סטודנט שנה ג' לתואר ראשון במשפטים, אוניברסיטת בר אילן (ממוצע: 88).

2007: תעודת בגרות מלאה במגמת מנה"ע, תיכון 'איקס', רמת גן.

אם ממוצע הציונים שלכם בתואר מרשים - הוסיפו אותו בשורת ההשכלה (מעל 85). כנ"ל לגבי ציון הפסיכומטרי (מעל 700). לעומת זאת, בית ספר היסודי שלכם וכן פירוט כל המגמות שעשיתם בהן 5 יחידות או ממוצע הבגרויות שלכם, אינם רלוונטיים אלא במקרים חריגים.

ציינו כל דבר שעשוי לייחד אתכם. המעסיקים מעוניינים לראות את הדברים שעשיתם מעבר ללימודי המשפטים ולגלות מה מבדיל אתכם מהשאר. לדוג': השתתפות בקליניקה - הקפידו לרשום זאת, בעיקר מאחר ובמוסדות אחרים הקליניקה אינה חובה ולכם יש יתרון בתחום. דברים נוספים שכדאי לציין: עבודה כעוזר/ת מחקר או בכתב עת של הפקולטה, סיום קורס קצינים/הצטיינות בצבא, השתתפות בחילופי סטודנטים, התנדבות/תרומה לקהילה ואף אם אתם ספורטאים מצטיינים או הייתם ליצנים רפואיים.

לקישור לקובץ קורות חיים לדוגמה: /files/law/shared/qvrvt_khyym_ldvgmh.jpg

לסיוע אישי בבנית קורות חיים, אתם מוזמנים ליצור קשר בטל' 03-5317798, ולתאם פגישה בנושא.